Dwie najważniejsze erpegowe informacje tego roku.

AWNa Polconie 2013 będzie premiera polskiego wydania Apocalypse World.vbaker

Na Polconie 2013 jednym z gości będzie Vincent Baker, autor Dogs in the Vineyard, Apocalypse World, Murderous Ghosts i kilku innych oraz rewelacyjny projektant rewelacyjnych gier.


Reader Comments

 1. Nooo właśnie na to info czekałem, chociaż można było się domyślić że to będzie akurat Polcon.

 2. Do AW ktoś musiałby mnie przekonać, bo lektura zostawiła raczej wrażenie, że gra jest przekombinowana.

  1. A możesz rozwinąć lub zadać pytania, co wzbudza twoje wątpliwości? Jest szansa, że będę umiała odpowiedzieć. Podręcznik dokładnie podaje, jak grę należy prowadzić i z doświadczenia widzę, że jeśli się postępuje zgodnie z tym, to sama się prowadzi (tylko trzeba postępować zgodnie z instrukcją!). Sama lektura może pozostawiać takie wrażenie, w końcu to 300 stron, ale dokładnie masz tu opisane: a) czego potrzebujesz do gry, b) jak zrobić pierwszą sesję, c) jak się przygotować do kolejnych, d) jak zrobić NPC-ów, e) jak uczyć zasad itd. Co dla mnie wygodne, zrobione jest to tak, że mogę przejrzeć dany fragment przed sesją, a na samej sesji korzystać tylko z jednej (!) kartki z pomocą dla MC.

   Albo spotkaj mnie na konwencie lub gdzie indziej i umówimy się na grę. Wyzywam cię 🙂

   1. Obawiam się, że w tej chwili trudno by mi było się odnieść do konkretnych jej elementów, bo przeczytałem kawałkami dość dawno temu.

    Jak dotrę na jakiś konwent to faktycznie można zagrać. W końcu gra jest taka popularna i kompletnie skasowała konkurencję w 2010. Punktowo chyba bez precedensu.

Comments are closed.