Męska sprawa

[To jest wpis archiwalny]

MG: Panowie! Męska decyzja. Co robicie?

Spojrzałam na kumpli z drużyny, bo to raczej pytanie do nich. Przez chwilę debatujemy, kto ma jaja, żeby przez chwilę ściągnąć na siebie uwagę przeciwników, ktoś przypomina jak mojej bohaterce zmiękła rura w podobnej sytuacji (a może powinny jej mięknąć kolana?).

Czasem mam wrażenie, że nie jestem targetem erpegów.


Reader Comments

  1. To nie wina RPG, nawet autorów podręczników. To przypadłość grających. RPgi jako takie starają się być „bezpłciowe” (nieraz zbyt dosłownie). W języku angielskim moim zdaniem wychodzi to lepiej, w naszym, ojczystym wygląda to już gorzej.

    1. Wyobraź sobie, że trafiłem na grę z ’94 roku, która potrafiła w tekście być równa pod względem przykładów postaci i mogła używać wielu sposobów równościowego pisania (w kolejnych akapitach używano na zmianę męskich, żeńskich i nijakich zaimków, unikano określania płci, stosowano podwójną formę i więcej). Ciekawe było to, że przy kilku przewertowaniach nawet tego nie zauważyłem.

      Co do grających – grający i grające uczą się z takich tekstów, jakie mają i dobrze jest zmieniać podejście w podręcznikach.

Comments are closed.