Męska sprawa

[To jest wpis archiwalny]

MG: Panowie! Męska decyzja. Co robicie?

Spojrzałam na kumpli z drużyny, bo to raczej pytanie do nich. Przez chwilę debatujemy, kto ma jaja, żeby przez chwilę ściągnąć na siebie uwagę przeciwników, ktoś przypomina jak mojej bohaterce zmiękła rura w podobnej sytuacji (a może powinny jej mięknąć kolana?).

Czasem mam wrażenie, że nie jestem targetem erpegów.

Komentarze: 2

Komentarze są wyłączone.

To nie wina RPG, nawet autorów podręczników. To przypadłość grających. RPgi jako takie starają się być „bezpłciowe” (nieraz zbyt dosłownie). W języku angielskim moim zdaniem wychodzi to lepiej, w naszym, ojczystym wygląda to już gorzej.

    Wyobraź sobie, że trafiłem na grę z ’94 roku, która potrafiła w tekście być równa pod względem przykładów postaci i mogła używać wielu sposobów równościowego pisania (w kolejnych akapitach używano na zmianę męskich, żeńskich i nijakich zaimków, unikano określania płci, stosowano podwójną formę i więcej). Ciekawe było to, że przy kilku przewertowaniach nawet tego nie zauważyłem.

    Co do grających – grający i grające uczą się z takich tekstów, jakie mają i dobrze jest zmieniać podejście w podręcznikach.

Copyright © 2018. Powered by WordPress & Romangie Theme.